BX1100LI-MS
BX1100LI-MS
BX1100LI-MS , UPS “APC” Back-UPS 1100VA/550W
ผู้ผลิต / Manufacturer APC · ( 1884 view )
ราคา / Price
3,500.00 บาท.
สถานะสินค้า / Status
สอบถามสินค้าโทร. 063-080-9008.
จำนวน / Quantity
บริการส่งสินค้าฟรีทั่วไทย
สินค้ารับประกัน 1 ปี
เป็นไปตามเงื่อนไขของบริษัทฯ
การชำระเงิน
ชำระเงินแบบเครดิตสำหรับลูกค้าองค์กร
ติดต่อสะดวกทุกช่องทาง
@KUPLUS
: kuplus2011@gmail.com
Details
Output
  • Output power capacity 550Watts / 1.1kVA
  • Max Configurable Power (Watts) 550Watts / 1.1kVA
  • Nominal Output Voltage 230V
  • Output Frequency (sync to mains) 50/60 Hz +/-1 Hz
  • Output Frequency (not synced) 50/60 Hz +/-1 Hz
  • Topology Line Interactive
  • Waveform type Stepped approximation to a sinewave
  • Output Connections (2) IEC 320 C13 (Battery Backup)
  • Transfer Time 4ms typical : 6ms maximum
Input
  • Nominal Input Voltage 230V
  • Input frequency 50/60 Hz +/- 3 Hz (auto sensing)
  • Input Connections IEC-320 C14, NEMA 5-15P
  • Cord Length 1.22meters
  • Input voltage range for main operations 150 - 280 V
  • Number of Power Cords 1
  • Type of Input Protection Required 3-pole breaker
  • Maximum Input Current 10.0A
  • Input Power Factor at Full Load 0.5
  • Included Battery Modules 1
  • Typical recharge time 6hour(s)
  • Replacement Battery RBC17
  • Expected Battery Life (years) 2 - 4
Communications & Management
Surge Protection and Filtering
  • Surge energy rating 273Joules
Physical
  • Maximum Height 215MM, 21.5CM
  • Maximum Width 130MM, 13.0CM
  • Maximum Depth 336MM, 33.6CM
  • Net Weight 9.2KG
  • Shipping weight 10.6KG
  • Shipping Height 295MM, 29.5CM
  • Shipping Width 245MM, 24.5CM
  • Shipping Depth 440MM, 44.0CM
  • Color Black
Environmental
  • Operating Temperature 0 - 40 °C
  • Operating Relative Humidity 0 - 95 %
  • Operating Elevation 0-3000meters Storage Temperature -15 - 40 °C
  • Storage Relative Humidity 0 - 95 % Storage Elevation 0-9000meters