DRP024V060W1AA
DRP024V060W1AA
DIN Rail Power Supply Input 100 VAC to 240 VAC Output 24V 60W 2.5A
ผู้ผลิต / Manufacturer DELTA · ( 1788 view )
ราคา / Price
1,450.00 บาท.
สถานะสินค้า / Status
สอบถามสินค้าโทร. 063-080-9008.
จำนวน / Quantity
บริการส่งสินค้าฟรีทั่วไทย
สินค้ารับประกัน 1 ปี
เป็นไปตามเงื่อนไขของบริษัทฯ
การชำระเงิน
ชำระเงินแบบเครดิตสำหรับลูกค้าองค์กร
ติดต่อสะดวกทุกช่องทาง
@KUPLUS
: kuplus2011@gmail.com
Details
The DRP024V060W1AA is part of the CliQ DIN rail power supply series from one of the world’s leading power supply companies, Delta Electronics Group. The rugged metal has a compact body at only 32mm, which is both shock and vibration resistant according to IEC 60068-2 standard. The product operates within a wide temperature range from -20°C to +80°C. The DRP024V060W1AA features universal AC input voltage range from 85Vac to 264Vac and the power will not de-rate for the entire input voltage range. The single phase power supply unit includes overvoltage, overcurrent, over temperature and short circuit protections. The product features built-in Power Boost of 150% for 3 seconds. Such feature enables reserve power to be always available for reliable startup of loads with high inrush current, thus eliminating the need of a more expensive power supply unit at higher power rating. Another great feature is the conformal coating on the PCBA which allows DRP024V060W1AA to be certified to ATEX and Class I, Div 2 for use in hazardous locations.